Ankara Noter Yeminli Tercüme

/ Ankara Noter Yeminli Tercüme

Ankara Noter Yeminli Tercüme

1

Noter yeminli tercüme nedir?

Noter yeminli tercüman tarafından yapılan yeminli tercüme belgeleri, noter tarafından onaylandığında bu belgelere  noter yeminli tercüme denir. Notere onay ücreti ödenir.

Ankara noter yeminli tercüme belgeleri nelerdir?

Ankara Yeminli Tercüme, Aile nüfus kâğıt örneği, sabıka kaydı, diploma, ticari sözleşmeler, boşanma kararları, hukuki sözleşmeler, YÖK denklik belgeleri, ihale dosyası, ön lisans diploma, transkript, nüfus kayıt örneği, ticaret sicil gazetesi, ikametgâh belgesi,  doğum belgesi,  imza sirküleri, evlilik cüzdanı,  vekâletname, pasaport,  ehliyet,  öğrenim belgesi, uzman doktor taşeron sözleşmeleri, reçeteleri,  muvafakatname, mahkeme kararları, imza beyannamesi, sabıka kaydı, aile nüfus kayıt örneği, vergi levhası, nüfus cüzdanı, alım-satım sözleşmeleri, kira sözleşmeleri, kira kontratları, inşaat sözleşmeleri, denizcilik sözleşmeleri, gizlilik sözleşmeleri, lisans sözleşmeleri, distribütörlük sözleşmeleri, temsilcilik sözleşmeleri, bayilik sözleşmeleri, hissedarlar sözleşmesi, kredi sözleşmeleri… noter yeminli tercüme hizmeti vermekteyiz.

Yeminli tercüme nedir?

Noter yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercüme belgelerine yeminli tercüme denir.

Yeminli tercüme belge üzerinde hangi bilgiler bulunmalıdır?

Belge üzerinde yeminli tercümanın adı, soyadı, çeviri dili, imzası, tarih ve tercüme bürosu kaşesi ve imzası bulunmalıdır.

Noter yeminli tercüman nasıl olunur?

Dil sertifikaları ve üniversite diploması ile notere başvuru yapılır. Noter kabul ederse yemin zaptı kişiye imzalatır. Kişiye noter yeminli tercüman adı verilir. Belirtilen dilde belgelerin çevirilerini yeminli tercüman yapar, noter de bu belgeleri onaylar.

Noter yeminli tercüme nasıl yapılır?

Noter yeminli tercümanlar tarafından yapılır. Bu belgelerine yeminli tercüme denir. Belge üzerinde yeminli tercümanın adı, soyadı, çeviri dili, imzası ve yeminli tercüme bürosu kaşesi ve imzası bulunmalıdır. Bu belgeleri noter onayladığında noter yeminli tercüme adı verilir.

Ankara noter yeminli tercüme onay fiyatları nedir?

Noter, tercüme belgelerinin onay ücretini belgenin karakterine göre hesaplar. Ankara noter yeminli tercüme fiyatları yarım ve tam sayfa şeklinde belirlenir.

Ankara noter yeminli tercüme nerede kullanılır?

Noter yeminli tercümeler resmi makamlarca istenmektedir. Lahey ülkelerinde kullanılacak ise belgelerde apostil tasdik de istenmektedir.

Şirketiniz belgelerin noter onayı ve Apostil tasdiki yapar mı?

Sizin adınıza noter onayı yaptırılır. Müşterilerin isteklerine göre de apostil tasdiki de noter tasdikinden sonra adınıza gerçekleştirilebilir. Noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenir.

Ankara noter tercüme fiyatları nasıl hesaplanır?

Belgenin;

*Karakter sayısına,

*Konusuna göre

*Çeviri dillerine, noter yeminli tercüme fiyatları hesaplanır.

Ankara noter yeminli tercüme fiyatı ne kadar?

Ankara noter yeminli tercüme fiyatı : Yeminli Tercüme fiyatı + Noter onay ücretidir.

Ankara noter yeminli tercüme dilleri hangileridir?

İngilizce, Fransızca, Almanca, Hırvatça, Makedonca, Sırpça, İspanyolca, Türkmence, Farsça, İsveççe, Gürcüce, Yunanca, Ukraynaca, Özbekçe, Rusça, Azerice, İtalyanca, Arnavutça, Fince, Romence, Çekçe, Macarca, Flamanca, Latince, Kazakça, Japonca, Osmanlıca, Hollandaca, Portekizce, Slovence, Bulgarca, Lehçe, Boşnakça, Çince, Arapça, Letonca, Norveççe, Slovakça, Rumca, Korece, Ermenice, … Dillerinde noter yeminli tercüme hizmeti verilir.