Noter Onaylı Tercüme

/ Noter Onaylı Tercüme

Noter Onaylı Tercüme

Noter onaylı tercüme nedir?

Noter yeminli tercümanlar tarafından yapılan yeminli tercüme belgeleri noter tarafından onaylanırsa bu belgelere noter onaylı tercüme belgeleri denir.

Ankara noter onaylı tercüme belgeleri nelerdir?

Ankara Yeminli Tercüme, ticari sözleşmeler, imza beyannamesi, uyruk değiştirme belgesi, uzman doktor raporu, tapu belgeleri, göçmen aile nüfus kayıt örneği, kimliği, vergi levhası, diploma, transkript, geçici mezuniyet belgesi, kar reçeteler, kar -zarar tablosu, muvafakatname, ticaret sicili gazetesi, mahkeme kararları, vergi levhası, nüfus cüzdanı, CE belgesi, TSE belgesi, karne, öğrenci belgesi, evlilik cüzdanı,  boşanma kararları, imza sirküleri, sabıka kaydı belgesi, doğum belgesi,  öğrenci belgesi, ön lisans diploma,…noter onaylı tercüme hizmeti vermekteyiz.

Noter yeminli tercüman nasıl olunur?

Yurtdışında veya Türkiye’de yabancı dil eğitimi veren üniversite mezunları diplomaları ile notere müracaat eder. Noterler belgeleri inceler uygun görürse bu kişiye yemin zaptı imzalatır. Bu kişilere yeminli tercüman adı verilir.

Noter onaylı tercüme nasıl yapılır?

Aile nüfus kâğıdı, taahhütname, sabıka kaydı, evlenme cüzdanı, pasaport, diploma, transkript, ehliyet, kimlik… vb. belgelerinin resmi kurumlara verilecek ise önce yeminli tercüman çevirisini yapar.

Sonra yeminli tercüme belgeler notere götürülür. Noter belgeleri onaylar. Çeviriyi yapan tercüman belgeyi imzalar. Noter imzasını gördüğü tercümanın belgesini onaylar. 1 tanesi noterde kalır. Diğerini müşteriye verir. Noter onaylı tercüme için tercümanın noterde yemin zaptının olması şarttır.

Hangi belgelere noter onayı yapılır?

Vekâletname tercümesi, rapor tercümesi, üniversite diploması tercümesi, kimlik tercümesi, mahkeme tutanak çevirileri, ticari sicil gazetesi tercümesi, ihale dosya çevirileri, lise diploması tercümesi, pasaport tercümesi, transkript tercümesi, nüfus kayıt örneği tercümesi, sözleşme tercümesi, imza sirküleri tercümesi…

Noter onayını bazı resmi kurumlar şart koşmamıştır. Resmi kurumların bazıları yeminli tercümeleri noter onaylı isterken bazıları da belgeleri noter onayı olmadan kabul etmektedir.

Ankara noter onayı nasıl yapılır?

Belgeler İnfoyed yeminli tercüme bürosuna mail ile gönderilmeli, ya da aslı getirilmelidir. Belge çevirisinin altında imzası bulunan yeminli tercümanın noter onayı yapılacak ilgili noterde yemin zaptı bulunması zorunludur. Tercüme yapıldıktan sonra yeminli tercüman tercümeyi imzalar ve büro kaşeleri ile noter onayına götürülür. Notere onay ücreti verilir. Ve noter tasdik işlemini yapar. Noter belge çevirisini inceledikten sonra imzalar ve bu tercüme belgesi noter onaylı tercüme olur.

Noter evrakın aslını görmek ister mi?

Noter evrakı imzalarken tercümenin yapıldığı evrakın aslını görmek ister. Eğer tercümenin aslı yoksa büro belge fotokopiden çeviri yapılmıştır ibaresini yazar.

Noter onaylı tercüme  belgeleri adresimize nasıl gönderilir?

Noter onayından sonra tercüme belgeleri adresinize e-mail, whatsapp veya kargo ile gönderilebilir.

Ankara noter onaylı tercüme fiyatları ne kadar?

Noter onaylı tercüme fiyatları belgelerin karakter sayılarına göre belirlenir. Noter onalı tercüme fiyatları dillere göre değişmemektedir. Ankara noter onay ücretleri tam sayfa ve yarım sayfa olarak değerlendirilir.

Ankara noter onaylı tercüme fiyatları nasıl hesaplanır?

Ankara noter onaylı tercüme fiyatları: Yemini tercüme fiyatı+ noter onay fiyatı

Şirketiniz belgelerin noter onayı ve Apostil tasdiki yapar mı?

Sizin adınıza belgelerin noter onayı yaptırılır. Müşterilerin isteklerine göre de Kaymakamlık / Valiliklerde apostil tasdiki de noter tasdikinden sonra adınıza gerçekleştirilebilir. Noter tasdik ücreti noter tarafından belirlenir.

Ankara noter onaylı tercüme fiyatları nasıl hesaplanır?

Belgenin;

*Çeviri dillerine,

*Karakter sayısına,

*Konusuna göre Ankara noter onaylı tercüme fiyatları hesaplanır.

Ankara noter onaylı tercüme fiyatı ne kadar?

Ankara noter onaylı tercüme fiyatı: Yeminli Tercüme fiyatı + Noter onay ücretidir.

Ankara noter onaylı tercüme dilleri hangileridir?

İngilizce, Fransızca, Arapça, Almanca, Hırvatça, Slovence, Makedonca, Lehçe, Sırpça, Korece, Flamanca, İspanyolca, Kazakça, Türkmence, Slovakça, Farsça, Çekçe, İsveççe, Japonca, Gürcüce, Norveççe, Yunanca, Boşnakça, Ukraynaca, Çince, Özbekçe, Macarca, Rusça, Latince, Azerice, Osmanlıca, İtalyanca, Hollandaca, Arnavutça, Portekizce, Fince, Letonca, Romence, Bulgarca, Rumca, Ermenice, … Dillerinde noter onaylı tercüme hizmeti verilir.