Yeminli Tercüme

Yeminli Tercüme

Noter Onaylı Yeminli Tercüme

Noter Onaylı Yeminli Tercüme

Kaymakamlık / Valilik Apostil Tasdik

Kaymakamlık / Valilik Apostil Tasdik

Dışişleri Bakanlığı Tasdik

Dışişleri Bakanlığı Tasdik

Konsolosluk Tasdik

Konsolosluk Tasdik

HIZLI ULAŞIM

102 DİLDE

Noter Onaylı
Gürcüce Yeminli Tercüme Hizmeti

Gürcüce Yeminli Tercüme

Gürcüce tercüme, yeminli tercümanlar tarafından bir belgenin kaynak dilden, hedef dile çevrilmesi işlemidir. Gürcüce, Gürcistan’ın resmi dilidir. Gürcüce yeminli tercüme yeminli tercümanlar ile yapılmaktadır. Yeminli tercüme, bir belgenin veya evrakın yeminli tercüman tarafından isim, soy isim, kaynak dil, hedef dil bildiren kaşeler ve imza ile onaylanmasıyla gerçekleşmektedir. Yeminli tercümesi istenen belgelerde genellikle noter onayı da istenmektedir ancak istisnalar da vardır. Ayrıca bazı belgeler uzmanlık alanı gerektirdiğinden (örn. teknik çeviri, tıp çevirisi, hukuk çevirisi, finansal çeviri, akademik çeviri, web sitesi çevirisi) bu belgelerin çevirileri yine alanlarında uzman çevirmenler tarafından yapılmalıdır.

Gürcüce’ den İngilizce çeviri ya da İngilizce’ den Gürcüce’ den çeviri için İngilizce yeminli tercüman Türkçe’ ye çevrildikten sonra Gürcüce yeminli tercümana işi devredip Gürcüce yeminli tercüme yapmış olmaktadır. Bu duruma çapraz dil tercümesi denir.

Gürcüce Çeviri Uzmanlık Alanları

Gürcüce çeviri yaptırılırken çevirinin doğru ve anlaşılır olması için en önemli husus uzmanlık alanlarına göre yeminli tercümanlara gönderilmesi gerekmektedir. Tıbbı bir makale çevirisi için Uzmanlık alanı Teknik çeviri olan bir yeminli tercümana yönlendirmez.  Çeviri kalitesini çok önemseyen bir tercüme bürosu bu duruma çok önem göstermesi gerekmektedir.

Gürcüce Teknik Tercüme

Gürcüce Teknik Tercüme

Gürcüce Teknik metin tercümeleri; tarım, sanayi, ulaşım, askerlik gibi özel alan bilgisi ve terimce gerektiren metinlerin çevrilmesi işlemidir. Bu tür metinlerin tercümesi belirli bir alanda uzmanlaşmış olan tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

Gürcüce Tıbbi Tercüme

Gürcüce Tıbbi Tercüme

Gürcüce Tıbbi tercüme; sağlık raporu, reçete, tıp makaleleri gibi belgelerin tıp alanında uzmanlaşmış olan tercümanlar tarafından çevrilmesi işlemidir. Tıbbi tercümanlar tıp terminolojisinin yanı sıra Latinceye de hâkim olmalıdırlar.

Gürcüce Ticari Tercüme

Gürcüce Ticari Tercüme

Gürcüce Ticari tercüme; iş ile alakalı sözleşmeler, irsaliyeler, şirket hesapları, poliçeler, mali tablolar gibi belgelerin alanında uzmanlaşmış tercümanlar tarafından çevrilmesi işlemidir. Ticari tercümede terimlerin doğru bir şekilde aktarılması oldukça önemlidir.

Gürcüce Hukuki Tercüme

Gürcüce Hukuki Tercüme

Gürcüce Hukuki tercüme; hukuk alanında mahkeme evrakları, vekaletname, pasaport gibi resmî belgelerin alanında uzmanlaşmış tercümanlar tarafından çevrilmesi işlemidir. Bu alanda yapılan tercümeler yoruma açık olmayıp belgelerde yazanlar olduğu gibi çevrilmelidir.

Gürcüce Finansal Tercüme

Gürcüce Finansal Tercüme

Gürcüce finansal tercüme, finans alanındaki çeşitli metinlerin çevrilmesi işlemidir. Finans uzmanlık gerektiren bir alan olduğu için bu alanda uzman tercümanlarla çalışmak oldukça önemlidir. Ayrıca, en ufak bir hata büyük oranda kayıplara sebebiyet vereceğinden dolayı bu tarz metinlerde, özellikle de sayısal verilerin olduğu bölümlerde, hata payını ortadan kaldırmak amacıyla çeviri sonrası kontrole önem verilmelidir.

Gürcüce Akademik Tercüme

Gürcüce Akademik Tercüme

Gürcüce Akademik tercüme, akademik tezler ve makaleler gibi çeşitli metinlerin çevrilmesi işlemidir. Akademik metinler çeşitli uzmanlık alanlarını kapsadığı için alan uzmanlık bilgisine sahip tercümanlar ile çalışmak oldukça önemlidir. Özellikle uluslararası hakemli dergilerde sorunsuz şekilde yayın yapabilmek adına akademik çeviri kayda değer bir yere sahiptir.

Gürcüce Web Sitesi Tercümesi

Gürcüce Web Sitesi Tercümesi

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte internet sitelerinin sayısı da günden güne artmaktadır. Bunun yanında, internet siteleri için evrensel nitelik taşımak da bir ayrıcalıktır. Evrensel bir boyut kazanabilmek adına çeşitli dil uzantıları, internet siteleri için büyük önem taşımaktadır.

Lokalizasyon

Lokalizasyon

Lokalizasyon yani bir diğer adıyla yerelleştirme çevirinin hedef kültüre uygun hale getirilmesi sürecidir. Bu süreçte para birimi, sayılar, adresler, renkler ve daha birçok unsur göz önünde bulundurularak çevirinin ötesine geçmek amaçlanmaktadır. Bu sayede kültürel farklılıklardan kaynaklanan alımlama güçlüğü ortadan kaldırılmış olacaktır.

Müşteri Yorumları

AM B
AM B
2023-12-23
Kendisi iyi yönlendirdi ve kolaylık sağladı. Teşekkür ederiz.
Alperen Koçsoy
Alperen Koçsoy
2023-12-19
Acil çevrilecek bir belgem vardı, sağolsunlar cüzi bir ücret karşılığında hallettiler. Yeminli tercüman arıyorsanız tavsiye ederim.
Berke Arda YILDIZ
Berke Arda YILDIZ
2023-11-06
Çok hızlı teslimat ve %100 güven
Emine Yıldırım
Emine Yıldırım
2023-10-24
Vize için çevirmek istediğim evraklar için tercüman ararken Web sitesinden bulup iletişime geçtim. Doğrusu bu kadar hızlı bir hizmet beklemiyordum. Fiyat/performans olarak çok iyiler. Acele işiniz varsa gönlünüz rahat başvurun derim. Büroya evraklarımı teslim almaya gittiğimde de özenle dosyalanmış olarak teslim aldım. 💯💯
Night Shine
Night Shine
2023-10-03
Memnun kaldım. Ufak bir hata olması dahilinde tüm belgeyi anında değiştirip imzaliyorlar. Teşekkürler
Başak Aydemir
Başak Aydemir
2023-08-28
Kendilerinden çok memnun kaldık, fiyat performans olarak gayet de iyi iş yapıyorlar,herkese öneririm
Büşra Kahraman
Büşra Kahraman
2023-08-24
Güvenilir ve işini düzgün ve titizlik ile yapan bir tercüme bürosu. Teşekkürler.

Noter tasdikli Gürcüce Yeminli Tercüme

Noter onayı, yapılmış olan çevirinin noterlikler tarafından tasdik edilmesi işlemidir. Bazı ülkelerin vize işlemlerinde teslim edilecek belgelerin çevirileri noter onaylı olmak zorunda değildir. Yine de noter onayı yaptırılacak ise belgelerin mutlaka yeminli tercümanlar tarafından çevrilmesi gerekmektedir. Çevirmen, yemin zaptını hangi noterlikten almışsa o noterliğe müracaat edilmesi gerekir. Orijinal belge ve yeminli tercüman tarafından çevrilmiş ve kaşelenmiş belge ile noterliğe giderek belirli bir ücret karşılığında noter tasdiki yaptırılabilmektedir.

Noter Tasdik yaptırmak zorunda mıyım ?

Noter Tasdik onayı vereceğiniz kuruma göre değişir, eğer vereceğiniz kurum noter onaylı istiyorsa yeminli tercüme sonrasında noter’den tasdik yaptırmak zorundasınız. Yeminli tercüme ( sworn translation ) yazıyor ise kaşeli imzalı size verdiğimiz evrak geçerlidir.

Noter Tasdik Ücretleri ne kadar ?

Noter tasdik ücretleri standart bir ücrete tabi değildir. Değerli evrak sayısına ( Sayfa sayısı ) ve çevirinin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Yıl içerisinde Ocak da ve Mart olmak üzere 2 kez fiyat güncellemesi yapılır.

Noter onaylı diploma ücreti ne kadar ?

Noter onaylı diploma ücretiniz, çeviri ücretinden bağımsız olarak 2024 yılı için 571,40 TL’dir. Diplomanız 2 sayfa ise ücret 863,37 TL ‘dir.

Yeminli Tercümeyi istediğim her noterde yaptırabilir miyim ?

Yeminli Tercüme yapıldıktan sonra yemin zaptı bulunan yeminli tercümanın bağlı olduğu Noterlerde noter onayı yaptırabilirsiniz.
Gürcüce yeminli Tercüme Fiyatları

Gürcüce yeminli Tercüme Fiyatları

Gürcüce tercüme fiyatları, çevirisi yapılacak olan belgenin karakter sayısı üzerinden hesaplanmaktadır. Noter onaylı yeminli tercümelerde bu fiyatlandırmaya ek noter ücreti de alınmaktadır. Bunun haricinde bazı belgelerin çevirisi uzmanlık gerektiren alanlar kapsamına girdiğinden (örn. teknik çeviri, tıp çevirisi, hukuk çevirisi, akademik çeviri) bu belgelerin çevirilerinde fiyat değişikliği görülebilmektedir.

Sizden Gelen Sorular

Almanca yeminli tercüman nedir , Nasıl olunur ?

Almanca yeminli tercüman, dil bölümlerinin birinden mezun ve belirli bir Almanca seviyesinde olan kişilerin noterde yemin ederek tercüme yapmaları için yetki verilmiş tercümanlardır. Yeminli tercümanlar çevirinin güvenilirliğini sağlamaktadırlar; aynı zamanda bu tercümanlar profesyonelliklerini kanıtlamışlardır. Noter onayı istenen belgelerin yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından yapılan çeviriler imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Yeminli tercüman olabilmek için öncelikle üniversite mezunu ve Türk vatandaşı olunmalıdır. Üniversitede dil bölümlerinin herhangi birinden mezun değilseniz Almanca dil yeterliliğini kanıtlayan bir belgenizin olması gerekmektedir. Ayrıca yanınızda ikametgâh belgesi bulundurmalısınız. Daha sonra size referans olacak bir tercüme bürosu bulduktan sonra notere gidip yemin vererek yeminli tercüman olabilirsiniz.

Gürcüce tercüme ücretleri nasıl belirlenir

Tercüme ücretleri, belgenin tipi, dil çifti, belgenin karmaşıklığı gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Ücretsiz bir fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Gürcü dilinde yeminli tercümeler hangi tür belgeleri kapsar?

Pasaportlar, doğum belgeleri, evlilik sertifikaları, mahkeme kararları, resmi mektuplar gibi resmi belgeler genellikle yeminli tercüme gerektiren belgeler arasındadır.

Gürcüce yeminli tercümeler ne kadar sürede tamamlanır?

Tercüme süresi, belgenin uzunluğuna ve karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Genelde, standart belgeler için süre 1 ila 5 iş günü arasında değişebilir.

Soru: Tercüme büronuz hangi dillerde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır?

Tercüme büromuz, Gürcüce ve birçok diğer dilde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. Talep ettiğiniz dil hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Online Gürcüce Yeminli Tercüme nedir ?

Gelişen teknolojik imkanlar sayesinde daha geniş alanlara ulaşılabilmektedir. Dünyanın neresinde olursanız olun belgelerinizi taratarak veya fotoğrafını çekerek tercüme bürolarına ulaştırabilmeniz mümkündür. Böylece uzman yeminli tercümanlar tarafından çevrilen belgelerin gerekli onay işlemleri tamamlandıktan sonra isterseniz online olarak isterseniz de kargo ile tarafınıza teslim edilebilmektedir.

Gürcüce yeminli tercüman nedir , nasıl olunur ?

Gürcüce yeminli tercüman, dil bölümlerinin birinden mezun ve belirli bir Gürcüce seviyesinde olan kişilerin noterde yemin ederek tercüme yapmaları için yetki verilmiş tercümanlardır. Yeminli tercümanlar çevirinin güvenilirliğini sağlamaktadırlar; aynı zamanda bu tercümanlar profesyonelliklerini kanıtlamışlardır. Noter onayı istenen belgelerin yeminli tercümanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Yeminli tercüman tarafından yapılan çeviriler imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Yeminli tercüman olabilmek için öncelikle üniversite mezunu ve Türk vatandaşı olunmalıdır. Üniversitede dil bölümlerinin herhangi birinden mezun değilseniz Gürcüce dil yeterliliğini kanıtlayan bir belgenizin olması gerekmektedir. Ayrıca yanınızda ikametgâh belgesi bulundurmalısınız. Daha sonra size referans olacak bir tercüme bürosu bulduktan sonra notere gidip yemin vererek yeminli tercüman olabilirsiniz.

Gürcüce Türkçe, Türkçe Gürcüce Yeminli Tercüme nasıl yapılır ?

Öncelikle çevrilecek olan belgeler Türkçe ve Gürcüce dillerinde uzman yeminli çevirmenlerimize iletilerek bu belgelerin gerek Türkçeden Gürcüceye gerekse Gürcüceden Türkçeye çevirileri yapılır. Çeviri işleminin ardından son kontroller ve gerekli düzenlemeler yapılarak kusursuz bir çevirinin yanı sıra orijinal belge formatına en yakın görünen bir çeviri çıktısı elde edilir. Son olarak çevrilen belgeler müşteriye teslim edilir.

Gürcüce tercümeleriniz noter onaylı mıdır?

Yeminli tercüme ve noter tasdik farklı işlemlerdir ve farklı fiyatlara tabidir. Gürcüce tercüme sonrası noter tasdik ihtiyacınız olduğu takdirde çevirisi yapılmış belgeler notere verilir ve tasdik ettirilir. Noter ücretleri noterliğin belirlediği politikalara göre değişebilmektedir.

Hangi sektörlere yönelik Gürcüce tercüme hizmetleri sunuyorsunuz?

Hukuki, tıbbi, teknik, akademik, ticari ve daha birçok sektöre yönelik yeminli tercüme hizmetleri sunuyoruz.

Tercümelerin gizliliği nasıl sağlanır?

Müşteri gizliliğine büyük önem veriyoruz. Tercüme edilen belgelerin güvenliği için gerekli önlemleri alıyoruz.

Online olarak tercüme siparişi verebilir miyim?

Evet, online tercüme siparişi verebilir ve belgelerinizi bize güvenli bir şekilde iletebilirsiniz.

Gürcüce tercüme sonrasında revizyon hizmetiniz var mı?

Evet, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak tercüme sonrasında gerekirse revizyon hizmeti sunmaktayız.

Hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyorsunuz?

Kredi kartı, banka havalesi ve diğer çeşitli ödeme yöntemlerini kabul ediyoruz.

Hangi tür belgeler için acil Gürcüce tercüme hizmeti sunuyorsunuz?

Pasaportlar, vize başvuru belgeleri gibi belgeler için acil tercüme hizmeti sunmaktayız.

Çevirilerimi nasıl alabilirim?

Tercümelerinizi e-posta, kargo veya online platformlar üzerinden alabilirsiniz.

İndirimli tercüme fiyatları var mı?

Belirli durumlarda ve toplu siparişlerde indirimli fiyatlar sunabiliriz. Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçin.

Tercümelerimizi başka bir ülkede kullanabilir miyiz?

Evet, yeminli olarak tercüme edilen belgeler genellikle uluslararası geçerliliğe sahiptir.

BİZ NERDEYİZ